Consiliul Județean Cluj, împreună cu Compania de Apă „Someş” S.A, entitate aflată sub autoritatea forului administrativ județean, invită reprezentanții mass-media să participe joi, 11 septembrie 2025, cu începere de la ora 11.00, la ceremonia oficială prilejuită de punerea în funcțiune a conductei de aducțiune Cluj-Sălaj, investiție realizată în cadrul proiectului major POIM/PDD, în valoare de 404,4 milioane de euro.
Conferința de presă organizată cu acest prilej se va desfășura în incinta Rezervorului de apă de pe strada Odobești din municipiul Cluj-Napoca. Accesul se face conform hărții anexate.
Pentru a facilita deplasarea la acest eveniment, Consiliul Județean Cluj pune la dispoziția reprezentanților mass-media interesați un microbuz care va pleca din fața sediului instituției – Calea Dorobanților, nr. 106 – la ora 10.30.
Vă rugăm să confirmați participarea la acest eveniment până joi, 11 septembrie, ora 9.00.
Totodată, în vederea rezervării unui loc în mijlocul de transport pus la dispoziție de Consiliul Județean, vă rugăm să accesați link-ul disponibil AICI.