DOAR O REPRIZĂ…

Universitatea Cluj a ratat o nouă ocazie de a ieși din zona periculoasă a clasamentului Ligii Florilor Mol, după înfrângerea suferită miercuri, în Sala Polivalentă din București, în confruntarea din etapa a 11-a cu HC Dunărea Brăila.

Fetele noastre au început excelent partida reușind, pe fondul unui joc frumos și eficient, să conducă la 4 goluri diferență, 12-8 și 13-9 și să încheie repriza cu un avantaj de două lungimi, 13-11.

Din păcate pauza a fost un sfetnic bun doar pentru brăilence care au revenit repede pe tabela de marcaj iar în minutul minutul 36 am consemnat din nou egalitate 16-16.

„Studentele” nu au mai reușit apoi să înscrie timp de 7 minute, s-a ajuns la 19-16, și de acolo balanța a rămas înclinată în favoarea echipei Dunărea Brăila care s-a impus, la final, cu 30-24.